Kontakta Furuhöjdskyrkan

Varmt välkommen att ta kontakt med oss!

Furuhöjdskyrkans församling

Torpvägen 9A
747 31 Alunda

0174 – 100 27
0174 – 103 68 (pastorsexpedition)

Plusgiro: 75991-0
Bankgiro: 5950-2625
Swish: 123 097 4964
E-post kontakt@furuhojdskyrkan.se

Furuf

Torpvägen 9A
747 31 Alunda

0174 – 100 27

Plusgiro: 4303577-3
E-post furuf@furuhojdskyrkan.se

Smulans förskola, Skeberga

Skeberga 153
747 94 Alunda

0174-132 07
0707-88 28 04

E-post smulan@furuhojdskyrkan.se

Öppen Hand

Service- & second hand-butik

Kyrkvägen 1
747 30 Alunda

0174 – 102 60

Nytänk

Furuhöjdskyrkans Arbestintegrerande sociala företag

Nytänk i Alunda Ekonomisk förening
Parkvägen 7
747 30 Alunda

Org nr 769632-9585
Bg 235-9164
Swish 123 626 0525

e-post nytank@furuhojdskyrkan.se

Medarbetare

Det är vi som är anställda av församlingen.

Föreståndare/pastor
Lasse Levén

0174 – 103 68 (exp)
070 – 651 22 57
E-post lasse@furuhojdskyrkan.se

Pastor
Lukas Ternborg

070 – 713 3891
lukas@furuhojdskyrkan.se

Inspirationspastor
Mia Jansson

076 – 289 80 30
mia@furuhojdskyrkan.se

Ungdomsledare
Sara Petersen

0702861674

Musikansvarig
Eva Ek

076 – 812 69 43

Smulans förskola, Skeberga
Torsten Wahlund

0174 – 13207
smulan@furuhojdskyrkan.se

Ansvarig Öppen Hand & Macken
Mikael Prytz

070-838 83 71
Läs mer

Övriga kontakter

Många är engagerade i församlingen, här är kontaktpersoner för olika delar av församlingens verksamhet.

Ordförande Församling
Torsten Andersson

0174 – 100 97
torsten@furuhojdskyrkan.se

Vaktmästare Furuhöjden
(Torsten Andersson)

(bokning av lokaler)
0174 – 100 97

Furuhöjdsbussen
Anders Mineur

070-723 40 37
anders.mineur@gmail.com

no image
Kapellet Elim i Ekeby
Ragnar Jenefeldt

0174 – 30050

no image
Missionshuset i Edinge
K-G & Maria Johansson

0174 – 500 91

Missionshuset i Bollunge
Gudrun Krantz

0174 – 360 23

no image
Kulturföreningen Noas Ark
Owe Pettersson

0174-133 37
owe.pettersson@glocalnet.net